Domowy olej! I już nie chcesz kupować go w sklepie

Domowy olej! I już nie chcesz kupować go w sklepie

6 marca 2023 Wyłączono przez Kleo

Zbilansowana dieta wymaga odpowiedniego doboru tłuszczów – te najlepsze możesz bezpośrednio wycisnąć w domu. Służy do tego wyciskarka do oleju, czyli nieskomplikowane narzędzie do przygotowania doskonałych tłuszczy w korzystnej cenie.

Rola tłuszczy w organizmie człowieka

Potrzebujemy rozmaitych tłuszczów – to niezbędne źródło sił witalnych oraz cennych elementów mineralnych i organicznych, które przekładają się na lepsze samopoczucie oraz zdrowie. Olej domowej roboty jest świetnym pomysłem, aby w menu pojawiły się najlepszej jakości mikroelementy, substancje mineralne i składniki odżywcze. Przez to wyciskarka do oleju będzie jednym z optymalnych przedmiotów, jakie można nabyć do swojego domu. Co ważne, jej koszt zwróci się po kilkunastu tygodniach wykorzystania. Tłocząc olej możesz odnieść się do gotowych receptur lub osobiście zestawiać składniki. Najwartościowszy jest olej tłoczony na zimno, gdyż nie zawdzięcza niczego obróbce termicznej, a to decyduje o tym, że znamy go jako doskonałe źródło witamin flawonoidów, fitosteroli i kwasów tłuszczowych.

Użyteczna i łatwa w obsłudze – wyciskarka do oleju

W olejach z roślin produkowanych na masową skalę nie jest ważny zdrowy skład – dla wytwórni produkt powinna przynosić zyski. Olej wyżyma się do samego końca, a do produktu finalnego trafiają resztki nieorganiczne. Poza tym producenci dodają szereg konserwantów, gwarantujących wydłużony termin przydatności do użytku czy środków polepszających przejrzystość. Pełny cykl produkcji oleju zaczyna się od przygotowania mieszaniny, następnie separuje się gęsty płyn i oddestylowuje rozpuszczalnik, dodając do tego niektóre z chemikaliów. Wyciskarka oleju umożliwia zastąpienie przemysłowego oleju w naturalny sposób wytłoczonym tłuszczem. Samodzielne robienie tłuszczów jest bardzo szybkie i średnio absorbujące. Na stoiskach z superfoods od ręki dostaniesz źródła olejów, to m.in. siemię, czarnuszka, dynia czy słonecznik. Kluczowe znaczenie ma wartość wykorzystanych produktów oraz odpowiednie warunki przechowywania wytworzonego tłuszczu, wystawionego na niebezpieczeństwo utlenienia\.

Oprócz uproszczonej obsługi wyciskarka do oleju daje możliwość bezpośredniego pozyskania dobroczynnej porcji zdrowego produktu spożywczego. Damy radę zaopatrzyć się w składnik diety, który nam odpowiada w kwestii smaku i zapachu, a rośliny oleiste z dobrego źródła zagwarantują najlepszej jakości tłuszcz. Maszyna do wyciskania w twojej kuchni to nadzwyczaj ekonomiczna inicjatywa – zakup prędko się zwróci, bo nie musisz potrzebować drożejącego oleju ze sklepu.