Funkcjonalna jadalnia powinna mieć niezrównany stół

Funkcjonalna jadalnia powinna mieć niezrównany stół

14 maja 2021 Wyłączono przez Kleo

Niełatwo wyszukać ważniejsze pomieszczenie w całym mieszkaniu. Waśnie tutaj członkowie rodziny spożywają razem obiady i spędza się przy stole każdego dnia mnóstwo chwil. Ten oczywisty powód wystarczy, żeby zadbać o niezwykły design jadalni.

Stół do jadalni – pierwszy mebel w pomieszczeniu

Co najpierw jest do zrobienia? Dopasuj wielkość stołu do wszystkich osób w rodzinie. Trzeba przy tym pamiętać, że każdy potrzebuje przy nim około 60 cm przestrzeni. Jedynie wtedy będziemy mogli być pewni, że spotkanie przy blacie przebiegnie swobodnie i każdy będzie przebywał tu bez skrępowania. Przecież nie możemy dopuścić do tego, aby domownicy przy wspólnym jedzeniu stykali się ze sobą ramionami. Trzeba zdecydowanie wziąć pod uwagę formy towarzyskie – jak wielu znajomych zagości u nas i jak często. W takiej sytuacji opłaca się zrealizować kupno większego mebla, który pomoże pomieścić przy nim goszczących u nas członków rodziny czy przyjaciół.

Jaki model stołu znaleźć?

Opcja formy mebli do jadalni pozostaje kwestią niezwykle zależną od właściciela. Możemy dobrać go według własnych upodobań, aczkolwiek należy również jak najlepiej połączyć go z meblami i ścianami. Podobno stół okrągły okazuje się bardziej elegancki, a przez to powoduje, iż jadalnia nabiera wytworności. Wadą okrągłego stołu jest jednakże to, że zawsze należy go ustawić na środku wnętrza. Ulokowanie go bliżej ściany zdecydowanie zmniejszy przestrzeń. Z tego powodu taki model bardziej będzie pasował do dużych wnętrz.

Kupujemy lampy nad stół

Istotnym elementem wyposażenia każdej jadalni będzie właściwe oświetlenie. Światło w tym pomieszczeniu musi koncentrować się właśnie na stole. To sposób na podkreślenie miejsca, w którym będą siedzieć poszczególne osoby. Kiedy kupujemy stół, opłaca się od razu zainwestować w pasujące lampy nad stół, które wspaniale oprawią nasz najnowszy nabytek. Niech łączą w sobie funkcjonalność z atrakcyjnym designem. Wystarczy wybierać lampy mające klosze, ze światłem skierowanym w dół. Przyniesie to korzyść w postaci oświetlenia blatu i swoistą świetlną ozdobę tego sprzętu. Zwróćmy uwagę, by lampy nad stół były zawieszone na odpowiednim poziomie. Nie możemy pozbawić się opcji pozostawienia tam np. wazonu z kwiatami. Zbyt nisko umiejscowione lampy skutecznie w tym przeszkodzą.