Jak kupić fenomenalne soczewki kontaktowe? Odszukanie   kontaktów to dla znaczącego procentu z Was nie lada osiągnięcie

Jak kupić fenomenalne soczewki kontaktowe? Odszukanie kontaktów to dla znaczącego procentu z Was nie lada osiągnięcie

23 września 2018 Wyłączono przez Kleo

Jednorazowe lub miesięczne?  Sztywne lub elastyczne? Finalna koncepcja, w kwestii ich kupna jest niesamowicie trudna, gdyż na rynku są niezmiernie różne rodzaje soczewek..

Jak rozpocząć? Dopóki nie zadeklarujesz się na to, by zainwestować w soczewki kontaktowe, musisz mieć pewność, że dobrze sprawdzisz się w roli ich nieustającego eksploratora. Stosowanie kontaktów zmusza do przeprowadzania ich ciągłej substytucji i odnowy, bo są one bardzo wrażliwym wyrobem.  Soczewki kontaktowe nie są także celowe w przypadku osób, które męczą się z wysychaniem oczu. Odrębnymi przeciwwskazaniami do ich zastosowania mogą być też cukrzyca, uczulenie i astma jak również schorzenie tarczycy. Zdecydowanie nie wypada takowych informacji puszczać mimo uszu! Jeżeli jesteśmy zapewnieni, że szkła kontaktowe to w naszym wypadku wspaniałe antidotum, możemy dotrzeć do następnego kroku – zatem doboru najwspanialszych szkieł kontaktowych.

Najistotniejszym warunkiem doboru jest rzecz jasna istota naszej wady wzroku. W momencie gdy astygmatycy mają możliwość dobierać toryczne szkła kontaktowe, w przypadku krótko- i dalekowidzów lepiej zdadzą egzamin soczewki sferyczne lub asferyczne. Inny rozkład zależy od długości stosowania – jednodniowe nie będą wymagały zabiegów pielęgnujących, natomiast powinny być wyrzucane raz dziennie; periodyczne (np. dwutygodniowe czy miesięczne) mogą pomagać nam przez długotrwały czas, lecz muszą być poddawane stałej odbudowy. Można odnaleźć nieelastyczne, o wyższej przepuszczalności tlenu, tudzież giętkie, czyli te w największym stopniu wygodne. To, jakie soczewki kontaktowe zakupimy, zależy zatem też w dużym zakresie od naszych osobistych ambicji czy przyzwyczajeń. Podstawową kwestią jest jednak to, żeby adekwatnie pomagały one naszym oczom i nie przyczyniały się do ich zaczerwienień.