Lato dobiega końca, chociaż popękane pięty oraz zniszczone stopy są dla nas nadal wstydliwym problemem. Jaka jest na to rada?

Lato dobiega końca, chociaż popękane pięty oraz zniszczone stopy są dla nas nadal wstydliwym problemem. Jaka jest na to rada?

14 września 2018 Wyłączono przez Kleo

Przykre jest to, że owe problemy mogą prowadzić do wielu szalenie uciążliwych choróbsk które trzeba będzie zwalczyć dermatologicznie. Z pewnością spękana skóra na nogach to niezwykle trudna dolegliwość i może prowadzić również do problemów z chodzeniem. Popękane pięty najczęściej dotyczą pań, dlatego,że to one lubią pokazywać odsłonięte stopy. Należy zapamiętać, że nadmiar kilogramów oraz upalny klimat to również powody przez jakie, martwy naskórek na stopach pęka. Ludzie wysportowani uprawiający regularnie jakąkolwiek dyscyplinę, biegacze będą również mocno narażeni na pękanie pięt, to też warto żeby pamiętać o ciągłym nawilżaniu nóg. Nie wskazane jest odkładać, aż do sytuacji, w której bakterie się powielą, a stopy przesuszą się jeszcze bardziej. W prosty sposób – dzięki nieocenionych preparatów – można sobie pomóc.

Powinno się używać ekologicznych środków nawilżających. Takim będzie niezaprzeczalnie miodek. Ma nieskończenie wiele cennych ingredientów w tym witaminy i minerały, również często wykorzystuje się to naturalne płynne złoto nie tylko jako składnik kulinarny, ale również w domowych kosmetykach. Oczywiście warto także przypatrzyć się różnym produktom medycznych specyfików, które potrafią rozwiązać problem już po pierwszym wklepaniu w strategiczne miejsce.

Są tradycyjne środki na zniszczone stopy? Bez wątpienia!Jest ich całe mnóstwo! Sprawdzi się także olej kokosowy – niezastąpiony składnik naszej powszechnej diety. W przypadku nóg należy je jaknajszybciej odpowiednio odmoczyć w wodzie o stosownej temperaturze, po czym skorzystać z peelingu, oraz wsmarować w nogi właśnie olej kokosowy. Fajnym pomysłem będzie na noc nałożyć bawełniane stopki. O poranku nogi będą dużo ładniejsze.

Niewiarygodne rzeczy potrafi też realizować kosmetyczna sól, o nazwie Epsom. Przynosi pomoc nieodżywionej skórze. A jak z niej prawidłowoskorzystać? Idealnie, gdy odsypiemy 100 gram soli i nasypiemy do nagrzanej wody. Należy w płynie moczyć nogi minimum 20 minut, aż skóra zmięknie. To optymalne,żeby po osuszeniu i położeniu oleju z kokosa Twoje stopy zamieniły się w miękkie oraz nawilżone. Z pierwszego tłoczenia olej posiada niesamowity zapach, czyli poza cechami nawilżającymi przynosi ogromną przyjemność dla zmysłów. Olej kokosowy to środek skuteczny. Możecie go używać nie tylko dla suchych stóp oraz na pięty, ale i na całe ciało, aby je natłuścić po wakacjach.

Jeżeli wymagasz szybkiego wyniku – skorzystaj z aptecznych kosmetyków. Próbuj je, aby sprawdzić, na jaki najlepiej odbierze Twój organizm. Zniszczone stopy to kwestia, z którym bez problemu możesz sobie błyskawicznie poradzić. Istotne jest, aby o stopy dbać każdą porą roku, a nie tylko w momencie, gdy eksponujęmy nogi w letnim obuwiu.