Napęd do przyczepy kempingowej – wszystko co należałoby wiedzieć

Napęd do przyczepy kempingowej – wszystko co należałoby wiedzieć

24 kwietnia 2020 Wyłączono przez Kleo

Użytkowanie, utrzymanie i nie tylko sezonowa eksploatacja przyczep kempingowych, niestety kojarzy się z niezbyt niskimi wydatkami. Choć wizja dodatkowych kosztów potrafi odstraszać, wycieczka kamperem i tak będzie znacznie tańsza niż wycieczka zrealizowana przez biuro podróży. Osoby które nigdy nie miały do czynienia z kamperami mogą obawiać się, iż kierowanie nimi jest nadzwyczaj trudne. Dla laików szczególnie pomocny może okazać się napęd do przyczepy kempingowej.

Napęd do przyczepy kempingowej – czy rzeczywiście warto kupić?

Parkowanie samochodu wymaga od nas dużego skupienia i umiejętności. Wyjątkowo poważnym wyzwaniem może okazać się parkowanie na ciasnych miejscach, w górzystym terenie. A teraz wyobraźmy sobie, iż z tym samym zmagać się muszą właściciele kamperów!
Prawidłowe zaparkowanie przyczepy kempingowej tak, żeby nie zadrapać innych samochodów trudne wyzwanie. Napęd do przyczepy kempingowej to urządzenie, które w znaczny sposób ułatwi nam to zadanie. Dzięki niemu bez większych kłopotów możemy kierować naszą przyczepą.

Napęd do przyczep kempingowych – najważniejsze korzyści

Największą zaletą napędów do przyczep kempingowych jest możliwość prostego parkowania nawet w najtrudniejszych warunkach. Dodatkowo, nie musimy podpinać przyczepy do pojazdu. Pilot zapewnia nam możliwość zdalnego kierowania przyczepą, redukując wysiłek przy parkowaniu do minimum. Napęd do przyczep kempingowych sprawdzi się przede wszystkim przy dwuosiowych przyczepach. Zapewni bezkolizyjne i zwinne parkowanie choćby na nierównym terenie. Dzięki napędowi do przyczep kempingowych, parkowanie na wąskich miejscach parkingowych nie przyprawi nas o palpitację serca.

Jak działa taki napęd?

Wśród napędów do przyczep kempingowych, pojawia się urządzenie manewrujące typu mover. Jego zasada działania polega na przesunięciu ruchu obrotowego z rolki roboczej, która jest napędzana dzięki akumulatorowi, na oponę. Montaż napędu typu mover jest bardzo łatwy, poradzi sobie z nim chociażby amator. najprościej steruje się napędem typu mover, gdyż do dyspozycji użytkownika jest pilot.

Napęd do przyczepy kempingowej musi być dopasowany zgodnie z naszymi potrzebami. Należy wziąć pod rozwagę, iż zakup napędu do przyczepy kempingowej to lokata na wiele lat. By przyniosła ona zadowolenie oraz podniosła komfort używania kampera, należy przyjrzeć się wszystkim funkcjom i wykonaniu konkretnych napędów.