Agencja pracy tymczasowej – kiedy warto skorzystać z jej pośrednictwa?

Agencja pracy tymczasowej – kiedy warto skorzystać z jej pośrednictwa?

24 stycznia 2019 Wyłączono przez Kleo

Opierając się na badaniach rynkowych i statystykach, możemy zauważyć zaistnienie zjawiska widocznych „dziur” na rynku pracy. Ale czy agencja pracy tymczasowej to korzystne rozwiązanie dla osób szukających pracy w ciepłym sezonie oraz czy taka praca w ogóle powinna być przez nas brana od uwagę?

Szybki rozwój gospodarczy naszego kraju wywołał sporo szkodliwych zdarzeń na rynku pracy. Mnóstwo osób wyemigrowało za lepszymi zarobkami do Europy Zachodniej, co niewłaściwie przełożyło się na okazję szybkiego rozwijania gospodarki, zwłaszcza poprzez niedobór siły roboczej. W dzisiejszych czasach krajowa gospodarka jest wzmacniana przez aktywnych pracowników z Ukrainy – prawdopodobnie jednak już wkrótce ulegnie to zmianie. W tej sytuacji już następna agencja pracy tymczasowej chce obowiązkowo zapraszać do siebie osoby na przykład z Bangladeszu albo Indii, zamierzając nadal podtrzymać trend dla występowania taniej siły roboczej w Polsce.

Czy to na pewno droga, którą chcemy obierać? Wiele osób nadal się nad tym zastanawia. Nie jest łatwo, aby jakakolwiek agencja pracy tymczasowej zaoferowała nam pozycję w przemyśle np. rolniczym, który został zdominowany przez zagranicznych pracowników. Szybki rozwój krajowej gospodarki ma oczywiście swoje plusy i minusy – realnie cieszymy się stosunkowo niskim bezrobociem, co jednak nie koresponduje z odsetkiem ludzi zatrudnionych, który stale powinien wzrosnąć.
Agencja pracy tymczasowej może okazać się trafionym pomysłem na dorobienie dla studentów bądź wakacyjną pracę. Jest to nam naprawdę bardzo potrzebne i trzeba spróbować skorzystać z niemal nieograniczonych możliwości szukania nowej pracy.