Hemoroidy – niewygodny temat? Daj sobie ulżyć!

Hemoroidy – niewygodny temat? Daj sobie ulżyć!

22 listopada 2020 Wyłączono przez Kleo

Znajdujemy się w rzeczywistości, w której dużą część życia spędzamy w stanie spoczynku, najczęściej nie mamy dużego wpływu na jakość naszej żywności, uciekamy od dbania o swoje krocze, a do tego wizyty w gabinecie lekarskim traktujemy jak ostateczność. Zachodzi prawdopodobieństwo, że zaowocuje to hemoroidami, czyli żylakami odbytu. Cierpi na nie co drugi rodak, opłaca się więc być świadomym, w jaki sposób z nimi walczyć.

Ciekawy jest fakt, że hemoroidy mamy wszyscy! Te ciała jamiste ułożone naokoło odbytu są niezaprzeczalnie konieczne, aby był on szczelny i działał tak jak powinien. Może zdarzyć się jednak, że mięśnie albo naczynia krwionośne naszych stref intymnych są osłabione. To może być efekt braku odpowiedniej aktywności, częstego ucisku siedzenia albo lubianego fotela. Poprzez nadwyrężenie nasze hemoroidy rozciągają się oraz zatrzymują krew, która nie ma w jaki sposób płynąć tak jak powinna. W takim przypadku możemy zaobserwować problem, który nazywamy żylakami odbytu. Symptomy mogą wydawać się znajome. Pieczenie w trakcie korzystania z toalety jest na pewno irytujące. W dodatku na papierze można zauważyć krew!

Dobre rady na bolące hemoroidy

Jeśli dotyczy nas to szczęście, iż podobne symptomy są nam kompletnie obce, to świetnie. Warto zadbać, by taki stan panował jak najdłużej. Pomóc może nam prawidłowa dieta bogata w błonnik. Błonnik wpływa korzystnie na perystaltykę jelit i usprawnia oddawanie kału. A przecież właśnie niewymagające i zwykłe wypróżnianie podtrzymuje hemoroidy w zdrowiu. W czym wypatrywać błonnika? Na pewno w otrębach i jarzynach głównie kapustnych i korzeniowych. W przypadku kiedy mamy chęć na słodycze, można pozwolić sobie na jabłka. Ich skóra i miąższ naokół pestek są bogatym źródłem tej substancji.

Trzymanie diety pomoże, jednak czasem trzeba zrobić coś jeszcze

Być może objawy niepoprawnie działających hemoroidów kojarzą się z tym, co odczuwamy zazwyczaj korzystając z WC? Jeśli tak, to na profilaktykę jest już za późno, jednak maść na hemoroidy może pomóc. Nikt nie powiedział przy tym, iż zbilansowane jedzenie nie pomoże nam w walce z żylakami odbytu. Wręcz przeciwnie. Jedząc rzeczy z dużą ilością włókien roślinnych, pielęgnujemy naturalne trawienie oraz chronimy się przed zatwardzeniami. Musimy postarać się stronić od konsumowania dużej ilości bulw topinambura (czyli słonecznika bulwiastego). Kryją w sobie taką ilość błonnika, że mogą wywoływać rozwolnienie, które podrażni bolące miejsca.

Maść na hemoroidy – szybki i skuteczny sposób na pozbycie się bólu?

Dieta obfita w nieprzetworzone „wspomagacze” trawienia jest niezaprzeczalnie korzystną rzeczą, jednak to nie we wszystkich przypadkach wystarczy. Niemiłe uczucie i pieczenie mogą nas drażnić często podczas siedzenia. Urzędnicy, zawodowi kierowcy czy wszyscy inni wykonujący swoje obowiązki siedząc nie zrezygnują przecież z pracy, a także nie mają w jaki sposób wykonywać jej bez krzesła. Odwiedziny w sklepie z lekami przekonają nas, że jest wiele środków na ulżenie swoim cierpieniom. Maść na hemoroidy działa kojąco na ból i pieczenie, a także pozwoli nam siedzieć długo oraz komfortowo.