Czym najlepiej poruszać się w obrębie stolicy?

Czym najlepiej poruszać się w obrębie stolicy?

16 sierpnia 2018 Wyłączono przez Kleo

Ci, którzy nie byli jeszcze w Warszawie, na pewno zaczną zastanawiać się, jaki sposób przemieszczania się najlepiej wybrać. Odnosi się to głównie do gości, którzy zamierzają zaliczyć w ciągu 24-48 godzin możliwie jak najwięcej atrakcyjnych miejsc. Chętnie podpowiemy, który środek transportu najlepiej odpowiada potrzebom określonych podróżników.

Komunikacja publiczna

Najczęstszym wyborem większości zwiedzających jest komunikacja miejska. Nic dziwnego – Warszawa jest dobrze skomunikowanym miastem, zwłaszcza w porównaniu do innych miast w naszym kraju. Najpopularniejszym środkiem komunikacji publicznej w stolicy jest bezsprzecznie metro – nawet w pół godziny jesteśmy w stanie dotrzeć na drugi koniec miasta. Niestety, ten środek transportu potrzebuje jeszcze udoskonalenia – metro w stolicy posiada tylko 2 linie, co skutkuje tym, że po wyjściu z niego ostatecznie musimy przesiąść się do autobusu czy tramwaju. Mimo wszystko nie zmienia to faktu, że dla połowy gości to właśnie ten określony środek transportu może okazać się najprzydatniejszy – znaczna część stacji nieprzypadkowo umieszczono w najbliższym otoczeniu rozmaitych atrakcji i zabytków.

Taksówka Warszawa: dla kogo najlepsza?

Wiele ludzi może nadal myśleć nad zastępczym ciekawym rozwiązaniem, czyli taxi. O ile nie jest to oczywiście trafiony koncept w przypadku dość sporych odległości, o tyle jeśli turysta chce po prostu jak najszybciej i komfortowo dotrzeć do obiektu położonego w obrębie dzielnicy to taxi może być niezłym wyborem. Nie należy obawiać się o koszt jazdy – w związku z tym, że konkurencja rośnie, ceny ulegają poprawie.