Olej kokosowy – dlaczego okazał się aż tak nam drogi?

Olej kokosowy – dlaczego okazał się aż tak nam drogi?

25 września 2018 Wyłączono przez Kleo

Naturalne cechy prozdrowotne oleju kokosowego większą aprobatą – ale trudno się temu dziwić! Wspaniale sprawdza się on nie wyłącznie w kuchni, lecz również w przemyśle kosmetycznym. Czemu wybieramy olej kokosowy oraz jak możemy wykorzystać go do standardowej dbałości o piękno?

Olej kokosowy – serum o wielu zastosowaniach

Widoczne używanie tego produktu gwarantuje całe mnóstwo plusów, , które z pewnością przyjmie z euforią zdecydowana większość kobiet dbających o swoją urodę. Stosowanie olejku w kosmetyce to nie tylko pielęgnacja skóry (zwłaszcza suchej) – mimo iż ponad wszelką wątpliwość od tego warto zacząć. Kosmetyk wyróżnia się silnym działaniem odżywczym a także zwilżającym, z kolei oprócz tego idealnie się wchłania a także rozpyla dookoła tak bardzo uwielbiany przez nas zapach. Nakładany na twarz, pozbywa się trądziku dzięki posiadaniu zapobiegającego bakteriom kwasu laurynowego; gwarantuje obok tego zabezpieczanie ciała przed promieniami słonecznymi. Równie preferowanym rodzajem serum na bazie oleju kokosowego są preparaty do głowy. Posiadające w swoim składzie olej kokosowy odżywki , a także maseczki efektywnie wzmacniają kosmyki , a przy okazji przeciwstawiają się ich zbyt dotkliwemu wysuszaniu.

W jaki sposób wykorzystać olej kokosowy do swojej produkcji preparatów?

Poza wymienionymi wyżej zastosowaniami, produkt posłuży również jako podstawa do przygotowania nietuzinkowych naturalnych specyfików pomagających naszemu zdrowiu , jak również wyglądowi. Będąc zaopatrzonym w odpowiednie komponenty, możemy przygotować w domu ekstrakty, które sprawdzą się równie należycie jak sklepowe kosmetyki. Korzystając z oleju kokosowego, możemy na przykład indywidualnie wytworzyć wartościową pastę do zębów bez zawartości fluoru i skutecznie zwalczającą próchnicę. Nieco innym praktycznym sposobem na prywatne przygotowanie jest oparty o naturalne składniki dezodorant. Wystarczy zmieszać sodę oczyszczoną, olej kokosowy jak również olejek eteryczny o cechach antyseptycznych – tą drogą uzyskamy całkiem pewny specyfik wolny od bezużytecznych dodatków. Pośród zaufanych dróg na jego stosowanie znajdzie się ponadto przestrzeń na wzmiankowaną wyżej maseczkę do włosów jak również peeling oczyszczający. Panowie jednakże z reguły stosują olej kokosowy jako pianka do golenia. Jak widać, alternatyw jest bez dwóch zdań bardzo wiele!