Wanna albo prysznic – trudny wybór przed remontem łazienki

Wanna albo prysznic – trudny wybór przed remontem łazienki

22 lipca 2020 Wyłączono przez Kleo

Przed przystąpieniem do remontu łazienki, warto rozpatrzyć wszelkie za i przeciw. Nietrafione decyzje potrafią uprzykrzać życie przez parę następnych lat. Wanna lub prysznic? – to kluczowe pytanie, od jakiego zaczynamy rozważania dotyczące remontu łazienki.
Zarówno wanna jak i prysznic ma swoje zalety.

Posiadając dużą łazienkę oraz niemal nieograniczony budżet można poszaleć oraz zdecydować się na wybór obu rozwiązań. Część z nas nie ma jednak takiego komfortu. Nasze przyzwyczajenia i preferencje powinniśmy stawiać na kluczowym miejscu, podejmując decyzję o remoncie.
Wybór jest prosty, jeżeli Twoim ukochanym wieczornym zwyczajem jest długa, kojąca kąpiel, bądź wstając rano, by się obudzić oprócz kawy nie wyjdziesz bez szybkiego, orzeźwiającego prysznicu.
Niestety zazwyczaj prócz własnych pragnień musimy wziąć pod rozwagę wiele innych elementów.

Krzesło pod prysznic dla seniora czy ogromna wanna dla dzieciaka?

Najistotniejszą kwestią jaką musimy wziąć pod uwagę są potrzeby użytkowników łazienki. W przypadku rodziny z malutkimi dziećmi, mądrze byłoby przeanalizować montaż wielkiej wanny.
Dla ludzi starszych i osób z problemami ruchowymi, odpowiedniejszym rozwiązaniem może okazać się prysznic. Starszym osobom i osobom z niepełnosprawnościami ruchowymi, wanna może przysporzyć niemało kłopotów.
Bardzo często starsi ludzie wymagają pomocy krewnych, by wejść bądź wyjść z wanny. Prysznic daje im możliwość samodzielnej toalety.

A może dwa w jednym?

Wyjątkowo popularną możliwością, jest połączenie wanny z prysznicem.
Efektowna ścianka oraz deszczownica to klasyczny dodatek do normalnej wanny. Dzięki takiemu podejściu wszyscy mieszkańcy będą zaspokojeni. Zarówno ci, którzy cenią sobie wieczorny wypoczynek pośród bąbelków, jak również zwolennicy krótkiego prysznicu przed pracą.

Mała łazienka – i co teraz?

Jeżeli nie zarządzamy zbyt sporym metrażem, musimy bardzo nagimnastykować się by w łazience zmieścić potrzebne sanitaria oraz przybory.
W takim wypadku należy przemyśleć montaż natrysku. Uzupełniając go o modne akcesoria takie jak przeźroczyste ścianki możemy wizualnie powiększyć mikroskopijną łazienkę. Współcześnie producenci sanitariów łazienkowych proponują wiele atrakcyjnych rozwiązań do drobnych łazienek. Możemy kupić, krótką wannę. Co prawda nie wyciągniemy się w niej, lecz mimo wszystko możemy zanurzyć się w gorącej wodzie oraz chwilę spokojnie odpocząć.