Co warto zobaczyć, odwiedzając Bielsko-Białą?

Co warto zobaczyć, odwiedzając Bielsko-Białą?

14 sierpnia 2018 Wyłączono przez Kleo

W całym Beskidzie Śląskim nie ma większej aglomeracji, a malownicze widoki na beskidzkie góry to bez wątpienia jeden z największych walorów tego miejsca. Bielsko-Biała to dobry punkt wypadowy w pasmo Szyndzielni czy Klimczoka oraz innych okolicznych atrakcji.

Właśnie z Bielska można też wcielać w życie ciekawe wędrówki w Beskid Mały, a konkretnie w słynne pasmo Magurki Wilkowickiej i Czupla. Także ono jest świetnie widoczne z serca miasta, więc i ono zachęca entuzjastów górskich wędrówek oraz aktywnego wypoczynku. Trzeba jednakże pamiętać, że Bielsko to miasto, które samo w sobie stanie się urokliwym punktem niejednej wycieczki – warto więc przed wyjazdem dokładnie wszystko zaplanować. Które z atrakcji musimy koniecznie wziąć po uwagę? Dla młodszych gości nie lada atrakcją będzie choćby regionalne studio filmów rysunkowych. Nieco starszych zwiedzających, zwłaszcza estetów, zachwycić mogą natomiast perełki dawnej architektury, z których Bielsko-Biała słynie. Wyróżnić warto tu takie gmachy jak Teatr Polski bądź ratusz w Białej. Opasujące rynek kamienice także z pewnością Cię zauroczą! Wielu z nas kusi również słynny zamek Sułkowskich, przekształcony w dzisiejsze muzeum – punkt obowiązkowy dla wszystkich miłośników historii.

Wpisując w wyszukiwarkę internetową zapytanie o taxi Bielsko natychmiast odnajdziesz taksówkarza, który przewiezie Cię po najbardziej interesujących miejscach w Bielsku. Dokładne obejrzenie miasta umożliwi nam wiele się dowiedzieć nie tylko na temat tego miasta czy jego genezy, ale też historii całego regionu. Z pewnością zaciekawi ona większość turystów!