Rozrywki integracyjne – co wybrać dla swojego zespołu?

Rozrywki integracyjne – co wybrać dla swojego zespołu?

15 sierpnia 2018 Wyłączono przez Kleo

Zarządzanie firmą to wspaniała przygoda i niekończące się możliwości – dlatego oczywistością jest, że osoby kochające pracę gotowe do działania i kreatywne, będą dążyły do powołania zespołu, który wpłynie dodatnio na sytuację finansową przedsiębiorstwa. Zatrudnienie tego typu pracowników to jedno, jednak podtrzymanie ich wysokiej motywacji, wzmacnianie wzajemnych relacji czy stworzenie zapewnienie pracownikom troski o ich codzienne potrzeby, to druga sprawa.

Wypady integracyjne po pracy oraz wspólne imprezy, mają doskonały wpływ między innymi na takie aspekty jak morale pracowników, motywację i efektywność – nie sposób tego nie zauważyć. Obecnie najpopularniejszą formą integracji jest wieczorny wypad do pubu, gra w kręgle, rzutki czy też… strzelanka laserowa! Biorąc za przykład takie miasto jak bilard Łódź, strzelnica czy dla miłośników mocnych wrażeń: paintball również przyciągają wiele osób. Jak więc powinniśmy pomóc sobie w podjęciu decyzji?

Z pewnością należy przyjrzeć się charakterowi pracowników, gdyż nieprzekonany i średnio zharmonizowany zespół nie ma szans na dobrą zabawę – natomiast odpowiednia atmosfera będzie potęgować rozrywkę. Po aktywnie spędzonym czasie można zaaranżować ognisko, przy którym reszta wieczoru popłynie z dźwiękiem znanych wszystkim kompozycji, przy konwersacjach i żartach. To sprawdzony sposób na udane spotkanie.

Uwaga, paintball nie jest rozrywką dla każdego i postrzał kulką z farbą jest nieraz dość bolesny, więc większość osób może być nie bardzo zainteresowana podobną zabawą. Następną słabością jest jej cena, gdyż za każdego współpracownika trzeba będzie dać około 50-100 złotych. Tym razem jednak to nie pieniądze grają pierwszoplanową rolę, jeżeli firma organizuje takie wydarzenia tylko okazyjnie.