Ręczniki sportowe dla każdego amatora sportu

Ręczniki sportowe dla każdego amatora sportu

12 października 2020 Wyłączono przez Kleo

Ostatnio narodziła się w naszym kraju moda na sportowy tryb życia oraz dobrą kondycję. Wyróżnia się to tym, że coraz więcej osób zaczyna dbać o siebie. Nie tylko pokochaliśmy zdrowy styl życia ale zaczęliśmy także zwracać uwagę na odpowiednie sprzęty, ubrania i dodatki, a takim dodatkiem na pewno jest dobrej jakości ręcznik sportowy zrobiony z szybkoschnącego materiału, dzięki któremu można skutecznie osuszyć ciało z wody.

Jak działa mikrofibra.

Jeżeli jesteś osobą, która bez reszty zaangażowała się w aktywny styl życia i sport, to dla Ciebie najlepszym wyborem jest ręcznik sportowy zrobiony z mikrofibry. Mikrofibra to technologia produkowana z połączenia włókien poliestrowych oraz poliamidowych. Od znanych nam ręczników standardowych różni się przede wszystkim tym, że znacznie lepiej pochłania wodę (siedmiokrotnie większa absorpcja wody), a do tego błyskawicznie wysycha. Z tego powodu bije na głowę wszystkie wersje klasyczne razem wzięte. Poza tym jest wyjątkowo lekki i po złożeniu tworzy maleńką kostkę, co powoduje, że świetnie nadaje się do korzystania z niego w każdej sportowej sytuacji. Jak by tego było mało nie jest przesadnie drogi, jest wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne, bardzo przyjemny w użytkowaniu i posiada wszechstronne zastosowanie. Jeżeli w większości korzystamy z siłowni lub sali fitness, to z pewnością zainwestujmy w cienki ręcznik, który niezawodnie sprawdzi się w procesie szybkiego ocierania potu z karku, czoła czy szyi. Jednak na basen lub saunę sugerujemy zabrać ze sobą wersję cięższy, ponieważ lepiej wciągnie dużą ilość wody z naszego ciała. Dodajmy, że dodatkową zaletą wszystkich ręczników z mikrofibry jest to, że nawet w minimalnym stopniu nie podrażniają naszej skóry w czasie jej wycierania, są całkowicie przeciwbakteryjne, a na dodatek odznaczają się sporą przepuszczalnością powietrza, dając każdej skórze oddychać. Ręczniki sportowe idealnie sprawdzą się podczas joggingu, jazdy na rowerze lub w codziennym użytkowaniu.

Szeroki asortyment modeli sportowych.

Na rynku obejrzymy pełno ręczników sportowych. Są one zróżnicowane pod względem barwy, wielkości, gramatury, wzornictwa jak i również rodzaju wykorzystanej do produkcji mikrofibry (może to być mikrofibra pluszowa, hybrydowa, pętelkowa, polarowa, płaska itp.). Wszystkim znane są w szczególności serie fitness o wymiarach 50×90 cm oraz 70×140 cm. Dla wszystkich tych, którzy w trakcie uprawiania sportu chcą także czuć się atrakcyjnie, wyprodukowano modele w wielu ekspresyjnych odcieniach, chociażby seledyn, róż, fiolet, czerwień lub błękit. Lepszy mały czy duży ręcznik?. Tak naprawdę przydadzą się obydwa: ten o wymiarach 50×90 cm wykorzystamy do doraźnego wchłaniania potu jeszcze podczas trwania treningu a wielki posłuży nam do osuszenia ciała na przykład po basenie. Jeżeli mamy ochotę aby nasz ręcznik sportowy był wielorakiego użytku to można skusić się na ręcznik z mikrofibry frotte pętelkowej. Ten model jest w tym samym czasie niezwykle chłonny jak i nadzwyczajnie sprężysty, puszysty oraz delikatny w dotyku. Tutaj świetną opcją będzie również wersja mikrofibry frotte pluszowej. Materiał w tej technologii najbardziej przypomina tradycyjne frotowe ręczniki oraz wyróżnia się pierwszorzędną miękkością na skutek wysokiej gramatury. Z drugiej strony ich gramatura może okazać się minusem, gdyż zajmują za wiele miejsca w plecaku. Innym typem mikrofibry jest mikrofibra płaska, którą z pewnością upatrzą sobie amatorzy praktykowania sportów na świeżym powietrzu, choćby trekkingu czy wspinaczki. Istotną właściwością mikrofibry płaskiej jest jej całkowita gładkość powierzchni, dzięki której wykazuje odporność na strzępienie się oraz idealnie nadaje się do druku sublimacyjnego. Jeśli ręcznik z mikrofibry będzie towarzyszył nam podczas np. podróży z plecakiem lub innych wypraw to możemy taki ręcznik skutecznie suszyć na świeżym powietrzu.